Що таке заявка на тимчасове звільнення

Засмучений в'язень

Заявка на тимчасове звільнення є процедурою, яка дозволяє іноземцям, що перебувають у стані нелегального перебування через перевищення терміну візи та інше, отримати тимчасове призупинення утримання за допомогою ордера на утримання або ордера на примусове повернення, щоб тимчасово звільнити їх з-під варти.

Термін утримання за ордером на утримання становить "30 днів (однак, якщо старший інспектор вважає, що є необхідні причини, термін може бути продовжений до 30 днів)", а утримання за ордером на примусове повернення триває "до можливості повернення". Однак, у випадках, коли з'являється необхідність тимчасово звільнити особу з-під варти через проблеми зі здоров'ям затриманого або підготовку до виїзду, існує система, що дозволяє тимчасово звільнити особу на волю.

Як подати заявку на тимчасове звільнення

Подавши заявку на тимчасове звільнення, іноземці, які можуть бути примусово повернені через перевищення терміну візи та інше, можуть покинути установу утримання, якщо їм буде надано тимчасове звільнення.

Кому подавати заявку на тимчасове звільнення

Якщо особа утримується в центрі утримання іноземців, заявка подається керівнику цього центру утримання, а якщо в установі утримання, що належить до регіонального управління імміграції, - старшому інспектору цього управління.

При поданні заявки на тимчасове звільнення необхідно визначити особу, яка буде відповідальною за затриманого під час тимчасового звільнення, включаючи дотримання законів та інше.

Необхідні документи

До заявки на тимчасове звільнення додається одна копія заяви, документи, що підтверджують причину запиту на тимчасове звільнення, та документи, що стосуються особи, яка бере на себе відповідальність за затриманого.

Умови тимчасового звільнення

При розгляді заявки на тимчасове звільнення враховуються обставини затриманого, причини запиту на тимчасове звільнення, а також характер особи, її майно тощо.

Для отримання тимчасового звільнення необхідно внести заставу до 3 мільйонів єн, обмежити місцеперебування та дії, виконувати вимоги повісток та інші умови, які вважаються необхідними.

Щодо застави, у випадку, коли керівник центру утримання іноземців або старший інспектор вважає за необхідне, можлива заміна застави на гарантійний лист від третьої особи, але в гарантійному листі повинні бути зазначені сума застави та зобов'язання внести її в будь-який час.

Випадки скасування тимчасового звільнення

Причини скасування

У випадку, якщо іноземець, якому було надано тимчасове звільнення, втікає або існує ризик втечі, не відповідає на виклики без поважних причин, порушує умови тимчасового звільнення, тимчасове звільнення може бути скасоване.

Утримання

У випадку скасування тимчасового звільнення особа знову утримуватиметься в центрі утримання іноземців або установі утримання, що належить до регіонального управління імміграції.

Конфіскація застави

У випадку скасування тимчасового звільнення конфіскується застава, внесена під час отримання тимчасового звільнення. Конфіскація може бути повною або частковою в залежності від причини скасування: у випадку втечі або невід