手ban ben×nak,-nekKETTŐKURUférfi

A leszállás megtagadása az olyan külföldinek a Japánba való belépés megtagadása, akinek a leszállás engedélyezése esetén valószínűsíthetően sérülnének Japán érdekei vagy közbiztonsága, más néven a belépés megtagadása.

a partraszállás megtagadásának indokai

A kirakodás megtagadásának okai a következők

  1. Egészségügyi vagy higiéniai okokból nem tanácsos engedélyezni a leszállást.
  2. A leszállások engedélyezése nem kívánatos azok antiszociális jellege miatt.
  3. Nem tanácsos például a Japánból való kitoloncolás miatt a partra engedni őket.
  4. Nem kívánatos a leszállás engedélyezése a japán érdekek vagy a közbiztonság sérülésének lehetősége miatt.
  5. A kirakodások kölcsönösségi alapon nem engedélyezettek.

A beutazás megtagadásának időtartama alapvetően öt év, de ha a személyt kitoloncolták vagy az ország elhagyására kötelezték, a megtagadás időtartama tíz év, és ha a személyt bíróság elé állították és egy évnél hosszabb börtönbüntetésre ítélték, vagy ha a személyt kábítószer vagy kannabisz birtoklásáért vagy jogellenes birtoklásáért ítélték el, a beutazás megtagadásának időtartama végleges.
Azok esetében, akik az országot a kiutazási parancs rendszere alapján hagyták el, ez az időszak egy év.

Még ha a kitoloncolás és a belépés megtagadásának időszaka le is járt, a jogosultsági bizonyítványt nem mindig adják ki. Ez nagyon nehéz lehet, ha a múltban illegális bevándorlással vagy más illegális tevékenységgel foglalkozott.

A részletek a következők

  1. I. vagy II. osztályú fertőző betegségben vagy a fertőző betegségek megelőzéséről és a fertőző betegek orvosi ellátásáról szóló törvényben meghatározott fertőző betegségben szenvedő betegek, vagy új fertőző betegségre gyanús betegek.
  2. Azok a személyek, akik értelmi fogyatékosságuk miatt rendszeresen nem képesek a döntéshozatalra, vagy nem rendelkeznek megfelelő ítélőképességgel, és akiket nem kísér egy, az Igazságügyi Minisztérium rendeletében kijelölt személy, aki segíti őket a Japánban folytatott tevékenységükben vagy viselkedésükben.
  3. A szegények, csavargók és mások, akik életük során terhet jelenthetnek az állam vagy a helyi hatóságok számára.
  4. Olyan személyek, akiket Japán vagy Japánon kívüli ország törvényeinek és rendeleteinek megsértése miatt egy évnél hosszabb szabadságvesztésre vagy munka nélküli szabadságvesztésre vagy ezzel egyenértékű büntetésre ítéltek.
  5. Olyan személyek, akiket a kábítószerek, kannabisz, ópium, stimulánsok vagy pszichotróp anyagok ellenőrzésére vonatkozó bármely japán vagy Japánon kívüli országbeli törvény vagy rendelet megsértése miatt ítéltek el.
  6. Az a személy, aki egy nemzetközi vagy azzal egyenértékű sportesemény vagy egy nemzetközi szintű konferencia lebonyolításával vagy eredményével összefüggésben megölt vagy megsebesített egy személyt, bántalmazott egy személyt, megfenyegetett egy személyt, vagy megrongált egy épületet vagy más tulajdont azzal a szándékkal, hogy akadályozza annak zavartalan lebonyolítását, és akit Japán vagy egy Japánon kívüli ország törvényeinek és rendeleteinek megsértésével ítéltek el. Bármely személy, akit a bevándorlás-ellenőrzési és menekültek elismeréséről szóló törvényt megsértve büntetésre ítéltek, vagy akit Japánból Japánon kívüli ország törvényeinek és rendeleteinek rendelkezései alapján kitoloncoltak, egy Japánban megrendezendő nemzetközi sportesemény stb. előrehaladásával vagy eredményeivel kapcsolatban, vagy annak zavartalan lebonyolításának megakadályozása céljából. Bármely olyan személy, aki a nemzetközi játékok stb. helyszínének területén vagy a nemzetközi játékok stb. helyszínéül szolgáló településen vagy annak közelében, vagy bármely olyan helyen, amelyet nagyszámú, meg nem határozott személy használ, valószínűleg személyeket öl vagy megsebesít, személyeket megtámad, személyeket fenyeget, vagy épületeket vagy egyéb vagyontárgyakat rongál meg.
  7. A kábítószerek és pszichotróp anyagok ellenőrzéséről szóló törvényben meghatározott kábítószer vagy pszichotróp anyag, a kannabisz ellenőrzéséről szóló törvényben meghatározott kannabisz, az ópiumtörvényben meghatározott mák, ópium vagy a stimulánsok ellenőrzéséről szóló törvényben meghatározott stimulánsok vagy stimuláns anyagok, illetve ópiumfüst belégzésére vagy fogyasztására szolgáló eszközök jogellenes birtoklása.
  8. Az a személy, aki prostitúcióval, prostitúcióra való felhívással, prostitúciós helyek biztosításával vagy bármely más, a prostitúcióhoz közvetlenül kapcsolódó tevékenységgel foglalkozott.
  9. Emberkereskedelmet elkövető vagy abban segédkező személyek stb.
  10. A lőfegyverek és kardok ellenőrzéséről szóló törvényben meghatározott lőfegyvereket vagy kardokat, illetve a robbanóanyagok ellenőrzéséről szóló törvényben meghatározott robbanóanyagokat jogellenesen birtokló személyek.
  11. Olyan személyek, akiktől korábban megtagadták a leszállást, akiket kitoloncoltak, vagy akiket az ország elhagyására utasítottak.
  12.   
          
    1. Azok a személyek, akiktől megtagadták a leszállást kábítószerek vagy pszichotróp anyagok, kannabisz, mák, ópium, stimulánsok vagy stimuláns anyagok vagy ópiumfüst belélegzésére szolgáló eszközök, illetve lőfegyverek, kardok vagy lőpor jogellenes birtoklása miatt (a leszállás megtagadását követő egy év).
    2.     
    3. Kiutasított személyek (a kiutasítástól számított öt évig, ha korábban nem utasították ki őket, vagy nem hagyták el az országot távozási határozat alapján).
    4.     
    5. kitoloncolt személyek (ha korábban kitoloncolták őket, vagy távozási határozat alapján hagyták el az országot, a kitoloncolástól számított 10 évig).
    6.     
    7. Azok a személyek, akik az országot távozási parancs alapján hagyták el (a távozás időpontjától számított egyéves időtartamra).
    8.   
  13. Azok a személyek, akiket börtönbüntetésre vagy börtönbüntetésre ítéltek egy bizonyos típusú bűncselekmény miatt, miközben Japánban tartózkodó jogállással rendelkeztek (állandó lakhellyel rendelkező külföldiek, akik nem állandó lakhellyel rendelkező/tartózkodó külföldiek), és akiknek az ítélete akkor vált jogerőssé, amikor az ország elhagyása után Japánon kívül tartózkodtak, és a jogerőre emelkedés időpontja óta nem telt el öt év.
  14. Azok a személyek, akik a japán alkotmány vagy az annak alapján létrehozott kormány erőszakos megsemmisítését tervezik vagy támogatják, vagy olyan politikai pártokat vagy más szervezeteket alapítanak vagy azokhoz csatlakoznak, amelyek ezt tervezik vagy támogatják.
  15. Bármely személy, aki az alábbi politikai pártok vagy egyéb szervezetek bármelyikét megalakítja, azokhoz csatlakozik, vagy azokkal szoros kapcsolatban áll.
  16.   
          
    1. Politikai pártok vagy szervezetek, amelyek közhivatalnokok ellen közhivatalnoki minőségük miatt támadnak vagy azok megölésére buzdítanak.
    2.     
    3. A közintézmények jogellenes megrongálására vagy megsemmisítésére buzdító politikai pártok vagy szervezetek.
    4.     
    5. Politikai pártok vagy szervezetek, amelyek olyan vitás intézkedéseket javasolnak, amelyek felfüggesztik vagy akadályozzák a biztonságot fenntartó létesítmények rendes karbantartását vagy működését az üzemi munkaterületeken.
    6.   
  17. Bármely személy, aki politikai párt vagy szervezet céljainak elérése érdekében nyomtatványokat, filmeket vagy más írásos rajzokat kíván készíteni vagy kiállítani.
  18. Azok a személyek, akiket Japánból a 13-15. kategóriák bármelyike alapján toloncoltak ki.
  19. Olyan személyek, akikről az igazságügy-miniszter megalapozottan feltételezi, hogy valószínűleg Japán állam érdekeit vagy a közbiztonságot sértő cselekményeket követnek el.
  20. A sportolók, előadóművészek és mások, akik turista vízummal érkeznek Japánba egy mérkőzésre vagy előadásra, és a vízumuktól eltérő céllal érkeznek, szintén nem szállhatnak le.