Specjalne zezwolenie na lądowanie oznacza, że ​​nie będziesz mógł wjechać do Japonii przez określony czas (1 rok, 5 lat, 10 lat, na czas nieokreślony) po deportacji z powodu nielegalnego pobytu itp., ale jeśli zaistnieją szczególne okoliczności, które wymagają wjazdu do Japonii. Jest to system, w którym ubiega się się o specjalne pozwolenie na lądowanie i posiada pozwolenie na wjazd do Japonii.

Ponadto, nawet jeśli opuściłeś już Japonię, jeśli upłynął znaczny okres od opuszczenia Japonii na podstawie nakazu deportacji i uzyskałeś zaświadczenie o kwalifikowalności lub wizę, Minister Sprawiedliwości uzna to za stosowne. to system, który umożliwia inspektorom imigracyjnym podstemplowanie pozwolenia na lądowanie.

Warunki specjalnego zezwolenia na lądowanie

W przypadku, gdy współmałżonek lub dzieci obywateli Japonii lub osoby na stałe zamieszkujące w Japonii, pozwolenie jest często wydawane ze względów humanitarnych.
Jeżeli w trakcie procedury badania lądowania Minister Sprawiedliwości uzna, że ​​konieczne jest specjalne zezwolenie na lądowanie, zostanie wydane specjalne zezwolenie na lądowanie.

Częstym zjawiskiem jest najpierw uzyskanie Certyfikatu Kwalifikacji, a następnie przystąpienie do procedury uzyskania specjalnego pozwolenia na lądowanie.
Po wydaniu certyfikatu istnieje duże prawdopodobieństwo, że pozwolenie zostanie wydane po zdaniu egzaminu.

Pozwolenie na tymczasowe lądowanie

Jeśli proces kontroli bezpieczeństwa zajmie trochę czasu, będziesz musiał pozostać w ośrodku na lotnisku, ale możesz otrzymać pozwolenie na lądowanie w Japonii z tymczasowym zezwoleniem na lądowanie do czasu zakończenia procedur. Wymagany jest depozyt, a obszar ruchu jest ograniczony do jednego miasta, miasteczka lub wsi podczas tymczasowego lądowania. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z poniższymi postanowieniami.

  1. Jeżeli podczas procedur lądowania przewidzianych w niniejszym rozdziale główny egzaminator uzna to za szczególnie konieczne, może udzielić cudzoziemcowi tymczasowego zezwolenia na lądowanie do czasu zakończenia procedur.
  2. Wydając zezwolenie, o którym mowa w akapicie poprzedzającym, główny egzaminator jest obowiązany wydać cudzoziemcowi tymczasowe zezwolenie na lądowanie.
  3. Wydając zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, główny egzaminator nakłada na cudzoziemca ograniczenia w zakresie pobytu i poruszania się, obowiązku stawienia się na wezwanie oraz innych warunków uznanych za niezbędne, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości. ponadto kaucja w wysokości określonej rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości, nieprzekraczającej 200 jenów, może zostać wniesiona w walucie japońskiej lub w walucie obcej.
  4. Depozyt, o którym mowa w poprzednim akapicie, zostanie wpłacony w przypadku, gdy cudzoziemiec otrzyma pieczęć pozwolenia na wyładunek zgodnie z postanowieniami artykułu 10 ustęp 7 lub artykułu 11 ustęp 4, lub gdy osobie nakazane zostanie opuszczenie Japonii zgodnie z postanowieniami artykułu 10 ustęp 7 lub artykułu 11 ustęp 4. zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu, osobę tę należy zwrócić tej osobie.
  5. Jeżeli cudzoziemiec, który uzyskał zezwolenie na podstawie ust. 1, naruszy warunki określone w ust. 3, główny egzaminator ma obowiązek w sposób określony w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości zbiec lub podjąć zgodne z prawem kroki prawne. bez podania przyczyny stawi się na wezwanie, kaucja, o której mowa w tym samym paragrafie, przepada w całości, a w pozostałych przypadkach przepada jej część.
  6. Jeżeli główny egzaminator ma wystarczające podstawy, aby podejrzewać, że istnieje ryzyko ucieczki cudzoziemca, który uzyskał zezwolenie na podstawie ust. 1, główny egzaminator wydaje postanowienie o zatrzymaniu i zwraca się do funkcjonariusza kontroli imigracyjnej. Może przyjąć osoby .
  7. Przepisy art. 40 do art. 42 ust. 1 stosuje się odpowiednio do zatrzymania na podstawie postanowień ustępu poprzedzającego. W tym przypadku w art. 40 termin „nakaz zatrzymania na podstawie ust. 1 poprzedniego artykułu” odnosi się do „nakazu zatrzymania na podstawie art. 13 ust. 6”, a termin „podejrzany” odnosi się do „nakazu zatrzymania na podstawie art. „nakaz zatrzymania przewidziany w ust. 1 poprzedniego artykułu.” „Zatrzymani cudzoziemcy” i „Streszczenie podejrzanych faktów” zastępuje się wyrazami „Podstawy zatrzymania”, a w art. 41 ust. 1 „w ciągu 30 dni. Jednakże , głównego egzaminatora nie zatrzymuje się, jeżeli zachodzą ku temu nieuniknione przyczyny.” Jeżeli wnioskodawca uzna, że ​​istnieje Wyraz „podejrzany” w art. 42 ust. 3 i art. 42 ust. 1 zastępuje się wyrazami „Cudzoziemiec, który uzyskał zezwolenie do tymczasowego lądowania.”