student międzynarodowy

Wiza studencka to wiza uzyskiwana w przypadku chęci podjęcia nauki na japońskim uniwersytecie, w szkole wyższej, szkole średniej (w tym drugiej połowie szkoły średniej), szkole zawodowej itp. lub nauki języka japońskiego w szkole języka japońskiego.

Warunki uzyskania wizy studenckiej

  1. Ubiegający się musi spełniać którekolwiek z poniższych kryteriów.
    • B. Wnioskodawcą jest japoński uniwersytet lub instytucja równorzędna, specjalistyczny kurs w szkole zawodowej, instytucja zapewniająca kształcenie osobom, które ukończyły 12 lat nauki szkolnej w obcym kraju, w celu podjęcia studiów na japońskim uniwersytecie lub zapisać się do technikum i pobierać kształcenie (z wyłączeniem przypadków, w których uczniowie uczęszczają do szkoły wyłącznie wieczorowo lub kształcą się korespondencyjnie).
    • B. Osoba składająca wniosek rozpoczyna naukę na japońskim uniwersytecie i w szkole wyższej, w której odbywają się zajęcia wieczorowe (status obecności cudzoziemców kształcących się w szkole wyższej), art. 19 ustawy o kontroli imigracyjnej (ograniczone do przypadków, w których istnieje system odpowiedniego zarządzania przestrzeganiem przepisów ust. 1), uczęszczający do szkoły wyłącznie w trybie wieczorowym w celu uzyskania edukacji.
    • C. Wnioskodawcą jest japońska szkoła średnia (z wyłączeniem szkół niestacjonarnych, w tym gimnazjum II stopnia; to samo dotyczy dalej w tym paragrafie), szkoła średnia szkoły specjalnej, szkoła średnia szkoły zawodowej lub kursu ogólnego.Zapisuje się i pobiera naukę w różnych szkołach lub placówkach oświatowych, równoważnych pod względem merytorycznym i organizacyjnym (z wyłączeniem przypadków, w których uczniowie uczęszczają do szkoły wyłącznie wieczorowo lub kształcenie korespondencyjne).
  2. Wnioskodawca musi posiadać wystarczające aktywa, stypendia lub inne środki na pokrycie wydatków niezbędnych do utrzymania w okresie pobytu w Japonii. Nie ma to jednak zastosowania, jeżeli ktoś inny niż wnioskodawca pokrywa koszty utrzymania wnioskodawcy.
  3. Jeżeli wnioskodawca kształci się jako student naukowy lub audytor, który kształci się wyłącznie w drodze audytu, podlega przepisom ust. 1 lit. a) lub b) i zostaje przyjęty na podstawie selekcji przyjęć przeprowadzonej przez instytucję edukacyjną gdzie wnioskodawca otrzyma wykształcenie. Ponadto uczęszczaj na odpowiednie kształcenie przez co najmniej 10 godzin tygodniowo.
  4. Jeśli wnioskodawca zamierza uczyć się w szkole średniej, musi mieć ukończone 20 lat i odbyć co najmniej roczną naukę języka japońskiego lub naukę języka japońskiego w instytucji edukacyjnej. Jeśli jednak zostaniesz przyjęty na studenta w oparciu o plan wymiany studenckiej lub inny podobny plan wymiany międzynarodowej ustanowiony przez japońską agencję rządu krajowego lub lokalnego, niezależną agencję administracyjną, krajową korporację uniwersytecką, korporację edukacyjną, stowarzyszenie interesu publicznego lub fundacja pożytku publicznego. Nie dotyczy to osób ubiegających się o edukację.
  5. Jeżeli wnioskodawca zamierza uczyć się w gimnazjum lub oddziale gimnazjalnym szkoły specjalnej albo w szkole podstawowej lub oddziale przygotowawczym szkoły specjalnej, muszą spełniać wszystkie poniższe warunki. Zostaną jednak przyjęci jako studenci lub dzieci na podstawie planów wymiany studentów lub innych podobnych planów wymiany międzynarodowej opracowanych przez agencje rządowe krajowe lub lokalne, niezależne agencje administracyjne, krajowe korporacje uniwersyteckie, korporacje edukacyjne, stowarzyszenia posiadające osobowość prawną lub fundacje posiadające osobowość prawną Jeżeli dana osoba pragnie otrzymać wykształcenie zgodnie z warunkami edukacji, nie musi spełniać wymagań punktów (a) lub (b).
    • B. Jeżeli wnioskodawca zamierza kontynuować naukę w gimnazjum, musi mieć ukończone 17 lat.
    • B-Jeśli wnioskodawca zamierza uczyć się w szkole podstawowej, musi mieć ukończone 14 lat.
    • C. W Japonii musi znajdować się osoba sprawująca opiekę nad wnioskodawcą.
    • D. Instytucja edukacyjna, w której wnioskodawca zamierza się kształcić, musi zatrudniać pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy, odpowiedzialnego za udzielanie porad w zakresie codziennego życia zagranicznych studentów lub dzieci.
    • Akademik E-A, w którym pracują pracownicy zatrudnieni na pełny etat, oraz inne obiekty noclegowe są zapewnione, gdzie wnioskodawca może bez przeszkód prowadzić swoje codzienne życie.
  6. Jeśli wnioskodawca zamierza uczyć się w szkole zawodowej lub w różnych szkołach (z wyjątkiem przypadków, w których wnioskodawca zamierza uczyć się wyłącznie w języku japońskim), muszą mieć zastosowanie wszystkie poniższe warunki. Jeżeli jednak wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na kształceniu w placówce oświatowej utworzonej w celu przyjmowania znacznej liczby cudzoziemców z zagranicy i prowadzenia kształcenia na poziomie podstawowym lub średnim w języku obcym, wnioskodawca podlega przepisom lit. a). nie trzeba tego robić.
    • B. Wnioskodawca pobierał naukę języka japońskiego przez okres sześciu miesięcy lub dłużej w placówce oświatowej zapewniającej naukę języka japońskiego cudzoziemcom (zwanej dalej „instytucją edukacyjną języka japońskiego”) wskazanej przez Ministra Sprawiedliwości w trybie publicznym Wnioskodawcą musi być osoba, która w drodze egzaminu wykazała znajomość języka japońskiego na poziomie wystarczającym do podjęcia nauki w szkole zawodowej lub innej szkole, lub która odbyła co najmniej rok nauki w szkole (z wyłączeniem przedszkoli ) zgodnie z art. 1 ustawy o systemie oświaty.
    • B-Instytucja edukacyjna, w której wnioskodawca zamierza się kształcić, musi zatrudniać pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy, odpowiedzialnego za zapewnianie poradnictwa w zakresie codziennego życia studentów zagranicznych.
  7. Jeżeli wnioskodawca zamierza pobierać naukę języka japońskiego wyłącznie w szkole zawodowej, szkole różnej lub placówce edukacyjnej równoważnej pod względem wyposażenia i organizacji szkole różnej, placówką edukacyjną jest placówka edukacyjna języka japońskiego wyznaczona przez Ministra ds. Sprawiedliwość w drodze publicznego ogłoszenia. Być.
  8. Jeśli wnioskodawca zamierza podjąć naukę w instytucji zapewniającej kształcenie osobom, które ukończyły 12 lat nauki w obcym kraju, aby móc podjąć studia na japońskim uniwersytecie, wnioskodawca musi być określony.
  9. Jeżeli wnioskodawca zamierza pobierać naukę w instytucji edukacyjnej równoważnej różnym szkołom pod względem wyposażenia i organizacji (z wyjątkiem przypadków, w których wnioskodawca zamierza pobierać naukę wyłącznie w języku japońskim), wnioskodawca będzie zobowiązany do podjęcia nauki w sposób określony.

Okres pobytu

4 lata 3 miesiące, 4 lata, 3 lata 3 miesiące, 3 lata, 2 lata 3 miesiące, 2 lata, 1 rok 3 miesiące, 1 rok, 6 miesięcy lub 3 miesiące.